Z Francie do Španělska

Polední vězení

Neděle, 10. den: Kupujeme na cestu velkou křupavou bagetu. Na pláž jdeme jen Tom a já, Marek nemá zájem. Užíváme si poslední chvilky a přeskakujeme vlny u břehu. Po obědě máme zamířeno na jih, do Španělska. Odjezd ve 13 h nevychází, recepce je zavřená. Nefunguje ani kód na závoru ne, musíme čekat. Je děsná výheň, máme sbaleno, a není se kam schovat. Recepce otevírá ve 14.30 h, měníme zásuvku za zálohu a konečně nás pouští ven.

Rozloučení s pláží La Franqui

Nákupy u hranic

Ovoce v Le Perthus

Blížíme se k francouzsko-španělským hranicím. V Le Perthus objevujeme u silnice tržnici s ovocem a zeleninou. Vše mají rozdělené na kategorie, všechno zboží je nádherné, to opravdu v ČR nenajdeme. Nejhorší kategorie, o hodně levnější, je stále lepší než u nás ovoce a zelenina 1. třídy. A jak chutné, mňam.

Benzín v La Jonquera

Těsně za hranicemi v La Jonquera nabíráme benzín. Musíme dát doklad, jinak nenatankujeme. Prý se moc krade, tak aby nikdo neodjel bez zaplacení. Záchody jsou perfektně čisté a vybavené, úžasný pocit po Francii, kde jsme WC nemohli najít vůbec.

Surf u La Franqui

Španělské silnice

Ze Španělska jsme nadšení. Mávají na nás lidé z aut, troubí, smějí se. Jezdí tady hodně škodovek, a to i dost starých. Dálnice i místní silnice mají mnohokrát lepší než v Čechách, hodně pruhů, super tunely, rovné krásné cesty, žádné drncání. Každou chvilku ukazují možnosti, jak se obrátit se zpět. To se hodí při bloudění. Cesty i výjezdy jsou perfektně číslované. Projíždíme kolem spousty benzínek s WC, papírem, mýdlem a sušičem. I benzín je proti Francii levnější.

La Franqui

Hospoda, lidé a směr ve Font Rubí

Dnes cesta nebyla dlouhá, přijíždíme do Font Rubí kousek od cíle. Potřebujeme najít Grabuac, GPS se motá. Ptáme se v hospodě, tam se přece ví všechno. Nikdo nemluví jinak, než Španělsky, přesto jsou velice ochotní. Zapojuje se celá hospoda. Ukazujeme místo na mapě, rozhazují rukama a ukazují směr. Je to zážitek, jsou moc milí.

Hrátky slunce s mraky

Milé přijetí

Dorážíme úzkými uličkami ke kamarádům, představují nám rodinu, ukazují dům i super ateliér. Půlroční K. je zlaté dítě, stále se usmívá. M. vaří perfektní večeři, přidává koření, olejíčky, moc nám to chutná. E. se jejich řeči už pěkně přizpůsobila a M. umí taky více slov česky, je to milé. Noc není moc horká, spí se dobře.

Grabuac
Rozpočet na den (při 1 € ≈ 28 Kč):

Ujeto: 279 km                                                                    
Benzín: 13,39 l ≈ 556 Kč                       
Jídlo: 94,50 Kč

Z La Franqui do Grabuacu

Pro interaktivní mapu tohoto dne na Google klikněte ZDE. 

Fotogalerie pro Německo a Švýcarsko je TADY.

Předchozí stránka Následující strana se připravuje
error: Obsah je chráněn!!