Odjíždíme – stále v Čechách

Poslední přípravy

Pátek, 1. den: Naše dovolená začíná poslední školní den, už v pátek odpoledne, abychom neztráceli zbytečně čas. Máme volné 3 týdny a chceme toho co nejvíce stihnout. Dobalíme to nejpotřebnější (doklady, peníze, jídlo do auta, pití). Ještě se musíme stavit v obchodě pro pečivo a něco pro kamarádku a její rodinu, u které budeme dnes spát. Zkontrolovat auto, všechno doma vypnout, a hurá do nového dobrodružství.

Odjezd

Odjíždíme těsně před čtvrtou hodinou, na velkém tachometru máme 137 903 km, jsme zvědaví, co tam bude při návratu. Malý tachometr budeme každý den nulovat, tam se bude počítat kilometráž za 1 den (pro představu vzdálenosti a taky hledání benzínek, tak rozsáhlá síť jako v ČR nikde nebude). Auto nám naštěstí prohlížel kamarád automechanik týden před tím, tak snad se nám nerozsype. Jsme těžcí, náprava auta je dost nízko, musíme být opatrní. Aspoň že máme nové tlumiče, nebudeme tak vytřepaní.

Naštěstí máme 4 kola a kryt zdola

Spaní u kamarádky

K večeru dojíždíme za kamarádkou Janou, strašně dlouho jsme se neviděli. Je hodná, že nás u sebe nechá přespat, a navíc je o nás skvěle postaráno. Tom je v sedmém nebi, venku blbne s fenkou Dafne, doma zas pozoruje kočku na okně a večer velké hrátky s půjčeným Legem. Ať si to užije, na 3 týdny bude muset hraní omezit. Za těch pár let, co jsme se s Janou neviděli, se hodně věcí změnilo, tak je dlouho o čem povídat. Ale i když neradi, musíme se jít aspoň na chvíli vyspat, zítra nás čeká už mnohem delší cesta.

Hrátky s Legem

Krátký start

Z jižní Moravy do jižních Čech jsme urazili jen 207 km. No, pro začátek nic moc, ale zítra už nemusíme přes Čechy, jen přejedeme hranice a hurá přes Německo co nejdál. Jsme Janě vděčni, že jsme nemuseli spát hned napoprvé v cizině, je rok 2014 a 1 euro = asi 28 Kč (jen pro představu). Tak dobrou a zítra.

Výhledy čekají
Předchozí stránka Následující stránka
error: Obsah je chráněn!!