Z Queyrasu na jih, přes Avignon do Lecaute (4. část)

Náročný Avignon

(Čtvrtek,7. den:) 270. km, konečně u moře, začíná se stmívat. Vidíme jen tmavá místa, zátoky. Blížíme se k velkému městu, Avignon známe z písničky, je dobře osvětlený. Na prohlídku nemáme čas, ani myšlenky, nemůžeme se z něj vymotat. 4 pruhy se před křižovatkami ještě množí, každá vede jinam. Těžko se hledají sjezdy, několikrát zajíždíme. Nakonec se z toho pletence dostáváme. Z Avignonu poznáváme jen slavný most přes Rhônu, sahá do kousku řeky, povodně ho během staletí zničily.

Mraky v šeru

Pozor na benzín

Většina benzínek je samoobslužných, platit lze pouze francouzskou kartou, jiné nebere. Místa, kde můžeme natankovat, jsou strašně daleko. Při půlce nádrže už vyhlížíme čerpací stanice, ujet 200 km a víc, bez možnosti načerpat, je tady normální. Ručička se blíží k nule, problikává. Máme 2 náhradní kanystry na benzín, ale nemuseli jsme je za celé tři týdny použít.

Perleťovec

Večerní oddech v Bouzigues

404. km, doplňujeme benzín v Bouzigues. Je skoro tma, jsme všichni unavení, hlavně Marek musí nabrat síly. Dáváme si večeři, vynikající francouzské bagety. Na moři ční nějaké přístavní stavby, později zjišťujeme, že slouží pro množení ryb. Tom usíná, přemlouvám Marka, abychom našli první kemp. Marek se však rozhodl jet na jih, prý slíbil moře, tak dojede až k němu. Znamená to ještě hodně kilometrů, v noci a po šíleném stresu. Snad na vhodné místo narazíme co nejdříve.

Bouzigues, sádky

Leucate

Mapa ukazuje na 523. km nejmenší vzdálenost od moře a u něho kemp. Tak odbočujeme na Leucate, kolmo od hlavní silnice. Městečko žije, plno obchůdků, cesta je úzká a končí skoro v moři. U pizzerie nám radí partička mladých. Jeden nám cestu ukazuje podrobně. Umí anglicky a má trpělivost, trasa ke kempu je hodně klikatá.

U řeky L´ouvéze

Noční kemp La Franqui

Vracíme se kousek zpět, přejíždíme dlouhý úzký most na malý ostrůvek. Cesta končí u brány do kempu La Franqui. Marek si zaslouží obrovskou pochvalu, zvládl to! Je 0.30 h, nikdo tu není. Nezbývá nám nic jiného, než se vyspat v autě. Tom už spí dlouho, my posunujeme sedačky dozadu. Nohy dáváme na palubní desku a přikrýváme se mikinami. Je celkem teplo a spíme zadarmo.

Rozpočet na den (při 1 € ≈ 28 Kč):

Ujeto: 523 km                                                                   
Benzín celkem: 30,1 l ≈ 1373 Kč                       
Kemp: 0 Kč
Jídlo: 156,50 Kč

Ze Saint-Roman-En Viennos do Lecaute

Pro interaktivní mapu tohoto dne na Google klikněte ZDE. 

Fotogalerie pro cestu z Quyerasu na jih je TADY.

Předchozí stránka Následující stránka
error: Obsah je chráněn!!