Z Queyrasu na jih, oprava v Saint-Roman-En Viennos (3. část)

Bezvadný opravář z peugeotu

(Čtvrtek,7. den:) Sedáme si k cestě mezi citroënem a peugeotem. Horkem se nedá vydržet ani ve stínu. Zvoní mobil, francouzština, opakujeme stále „auto, citroën, Saint-Roman-En Viennos“.
U peugeotu někdo mává, našli jsme se. Kdo by tušil, že je tak blízko. Pracuje v peugeotu, bezva chlapík, milý a usměvavý. Lehá si pod auto, snažíme se naznačit, že svár by stačil. Dělám něco jako „dzzzz“ a kroutím rukou při slovu „katalyzátor“. Usmívá se, na mobilu v překladači píše „svařit“, je domluveno.

U řeky L´ouvéze

Takové štěstí jsme nečekali

Ptáme se, jak dlouho bude oprava trvat. Volá Francouzce na Assistance, předává mi telefon a ona tvrdí 2 hodiny. Nevěříme, ona opakuje dokola to samé, tak se necháme překvapit. Pán nás bere dovnitř do salonu peugeotu. Máme se posadit, dát si vodu a počkat. Tomovi kupujeme čokoládu z automatu za 0,5 e, zaslouží.

Voňavé potěšení

Oprava bez peněz, skvělí lidé se najdou všude

Za půl hodiny přichází opravář, výfuk je svařen. Nechápeme, místo týdne jen půlden? Nechce peníze, prý to zaplatí pojišťovna. Vysvětlujeme, že to pojistka nekryje. Nic nechtějí, asi to pojišťovna opravdu zaplatí a pak to budou chtít po nás v ČR (nikdy nechtěli). Zjišťujeme, že si pouštěl naši hudbu, na starých magnetofonových kazetách (naše škodovka kromě magnetofonu a rádia nic nemá). Asi mu nás bylo líto. Dáváme mu všechna česká piva, která vezeme, má radost. Jsme hrozně vděční!

Ovečky se klidně pasou, opravu nepotřebují

Konkurenční spojení

Přichází pár chlapů z peugeotu i z citroënu, převlékají se do věcí Asisstance a jdou opravovat další auta. V citroënu s námi nikdo nekomunikoval, přitom to mají jako druhou práci. Navíc se spojují zaměstnanci konkurenčních firem. Odjíždíme ze Saint-Roman-En Viennos, na 226. km se nachází opět Malaucéne, snad to bude bez poruch. Pneuservisu je zavřený, ale lze u něj nabrat benzín. Je večer, pokračovat budeme, kam to půjde. Stres a únava nás poznamenali.

Mraky jen na nebi, kolem auta se už vytratily

Šílení řidiči a WC

Přibývá kruhových objezdů, ale je jich méně než ve Švýcarsku. Kruháče mají více pruhů. Nikdo nebliká, znenadání přejíždějí i přes 2 pruhy, netušíme, kam zamíří. Ze všech zemí, ve kterých jsme zatím byli, tady jezdí řidiči nejhůř. Další velký problém jsou toalety. Nejsou nikde, na benzínkách, v obchodech, ani u cesty se nedá odskočit. Všichni nám odpovídají, že WC nejsou, každý chodí doma. Máme to často na krajíčku, avšak auto zůstává čisté.Z Chateau-Ville-Vieille do Malaucéne, Saint-Roman-En Viennos a zpět

Pro interaktivní mapu tohoto dne na Google klikněte ZDE. 

Fotogalerie pro cestu z Quyerasu na jih je TADY.

Pokračování tohoto dne se připravuje na následující stránce.

Předchozí stránka Následující stránka

error: Obsah je chráněn!!