Z Queyrasu na jih, porucha v Malaucéne (2. část)

Pohroma v Malaucéne

(Čtvrtek,7. den:) 206. km, projíždíme Malaucéne. Zastavujeme v kopci před přechodem. Při rozjezdu řve motor, upadává výfuk, visí na kousíčku. Kousek zpět je pneuservis, opravář nabízí, že výfuk vymění i s katalyzátorem za 200 e (5 600 Kč), ale nemá ho. Svařit to odmítá. Volá do Citroënu, prý nám pomohou. Jedeme 12 km zpátky, snad nepotkáme policii, je nás opravdu hodně slyšet (lidi si myslí, že jede nějaké vytuněné dělo). Marek jede opatrně, naštěstí cesta je rovná, žádné hrboly, ani výmoly.

Louky pod Collette de Gilly, Queyras

Neochota v Citroënu v Saint-Roman-En Viennos

Saint-Roman-En Viennos u Vaison-la-Romaine je větší městečko. Dojíždíme do areálu, stojí tu nové Citroëny a naše stará Škodovka. Prodejce se přestává usmívat, nikdo mu prý nevolal a nepomůže nám. Angličtinu odmítá, ukazuji na překladač, stačí chtít. Ale nejsou ochotni. Marek je nervní, snažím se ho uklidnit, už kvůli Tomovi. Klidná hlava se vyplácí.

Řeka L´ouvéze, informační tabule

Lítost nebo lest?

Je vedro, začínáme se obávat o dostatek pitné vody, jen někdy ovlažíme rty. Zůstáváme stát na jejich ploše mezi nablýskanými citroëny. Možná to je důvod (možná vzhled Toma, který ve 13 letech vypadá asi na 6) k jejich slitování. Asi po 1,5 h se jdou domluvit. Až doma nás napadlo, že to mohl být jen zbavovací manévr. Zítra (v pátek) objednají nový výfuk, o víkendu nedělají, po něm mají dost práce. Snad v úterý nebo ve středu za týden se na to podívají. Ale auto musíme schovat.

Maskovací manévr?

Asisstance ADAC ÚAMK

Voláme ÚAMK, neví, zda najdou někoho na opravu. Tak staré škodovky tady nejezdí a Francouzi kupují hlavně jejich vozy.
V podmínkách našeho pojištění je vypůjčení jiného auta na 5 dní, odtah do 20 km nebo zaplacení ubytování taky na 5 dní. Vybrali jsme si půjčení auta, aspoň Toma dovezeme ke slíbenému moři. Tím asi naše cesta končí. Odtah na takový kousek nemá cenu a kemp si najdeme sami.

Collette de Gilly, Queyras

Strasti času a řeči

Prosíme o nechání auta za plotem, týden je dlouhá doba a místo liduprázdné. Končí jim směna, rychle vyskládat z kufru to nejpotřebnější – doklady, stan, spacáky, věci na spaní, nějaké oblečení a jídlo aspoň na 5 dní. Moc nás honí, Marek se chystá zajet za bránu, najednou volá paní z Asisstance. Spojuje nás s anglicky mluvící Francouzkou, angličtina ve francouzské verzi, dost síla. Věty opakujeme vzájemně nejméně třikrát.

Vždy něco potěší

Za plot nebo před něj?

Našli nám opraváře. Za hodinu, po práci, se na auto podívá a možná ho spraví. Auto ale nesmí být za plotem. Když to nevyjde, bude auto rizikově venku. Kdyby to vyšlo, můžeme pokračovat v našich plánech. Riskujeme! Na poslední chvíli všechno v citroënu rušíme. Dívají se na nás, jak na blbce. Naštěstí francouzsky nerozumíme. Věci opět schováváme. Nezbývá, než doufat.

Z Malaucéne do Saint-Roman-En Viennos

Pro interaktivní mapu tohoto dne na Google klikněte ZDE. 

Fotogalerie pro cestu z Quyerasu na jih je TADY.

Pokračování tohoto dne na následující stránce.   

Předchozí stránka Následující stránka
error: Obsah je chráněn!!