Z Queyrasu na jih, L`ouvéze (1. část)

Loučení v Chateau-Ville-Vieille

Čtvrtek, 7. den: Slíbili jsme Tomovi zastávku u moře, chceme dojet někam před francouzsko-španělské hranice. Loučíme se s paní domácí a doufáme v další setkání. Queyras je srdcová záležitost, tak snad se to povede. Stavujeme se v obchodě Le Brasq, 500 m zpět. Kupujeme 2 bagety, jinak nic nepotřebujeme.

Chateau-Ville-Vieille – výhled na kemp

Perfektní krajina a blbá GPS

Auto je hlasitější, to ta díra ve výfuku. Sjíždíme šílené serpentýny, pomalu a bezpečně. Vysoko se tyčí různobarevné skály a pod nimi bublá řeka. Nádheru kazí jen naše navigace, vede nás dolů ze skály. Máme odbočit, kde není cesta, jen sráz. V lesíku u cesty nás táhne na vyšlapanou cestičku pro pěší. Naštěstí máme rozum J.

Přehřátá GPS, víc než my

Výklenky pro auta

Cesty jsou tu úzké, v některých místech se těžko vyhýbá. Podél cesty jsou malé výklenky k vyhýbání aut, někde se dá zastavit a fotit. My fotíme většinou z otevřeného okénka, zastavujeme jen výjimečně, většina míst je obsazena a taky bychom se asi nikam nedostali.

Řeka L´ouvéze

Výběr na tržnici

Po 82 km narážíme na větší boudu, tržnici. Všude je plno beden s ovocem a zeleninou. Ve Francii i dále ve Španělsku to funguje jinak než v ČR. Většina druhů má 3 stupně kvality s různými cenami. „Nejhorší“ kategorie je mnohem lepší než nejlepší u nás (vzhled, čerstvost, chuti i vůně). Kupujeme to, co si cenově můžeme dovolit – mrkve, meruňky a broskve.

Řeka L´ouvéze

Osvěžující řeka L´ouvéze

Cesta pohořím je dlouhá, je hrozné horko. Překrásná řeka L´ouvéze na 176. km nabízí romantickou krajinu i vysvobozující ochlazení pod stromy a v řece. Pod mostem u řeky obědváme křupavou bagetu a sladkou mrkev. Krmíme i ryby, připlave jich plno, tak je na co se dívat. Brodíme se v řece, namáčíme i oblečení, hlavně kšiltovky. Nabíráme do nich vodu a lijeme na vroucí vlasy. Je pařák, než docházíme k autu, už jsme suší.

Z Chateau-Ville-Vieille na jih 1, k řece Louvéze

Pro interaktivní mapu celého dne na Google klikněte ZDE.

Fotogalerie pro cestu z Quyerasu na jih je TADY.

Pokračování tohoto dne na následující stránce.  

Předchozí stránka Následující stránka
error: Obsah je chráněn!!