Francie přes vrcholy Savojských Alp (2. část)

Tunel v Col du Galibrier


Pondělí, 4. den: Vyjíždíme další vrchol. Na 192. km nás čeká tunel horou. Nevíme, kolik bude průjezd stát, doufáme, že to nebude příliš. Přijíždíme k němu po vysokých a ostrých zatáčkách. Tunel je jednosměrný a zdarma, směry se střídají asi po 10-15 minutách, čekáme na semafor. Necháváme si první možnost ujet, kocháme se vršky okolo.


Před tunelem pod Col du Galibrier

Col du Galibrier

Nakonec zjišťujeme, že tunel je asi 100 m pod vrškem. Dalo by se pokračovat po cestě, jen by to byl pro auto ještě větší zápřah. Za tunelem dlouhým jen 600 m nás čekají další senzační výhledy. Jsme na nejvyšším bodě, kam jsme kdy autem vyjeli, u vrcholu Col du Galibrier v 2558 m n. m. Edíku (naše milované auto), moc děkujeme!

Za tunelem pod Col du Galibrier

Col d´Izoard 

Po dalších vysokohorských serpentýnách se na 247. kilometru dostáváme k poslednímu dnešnímu vrcholu Col d´Izoard 2360 m n. m. Kolem jsou dvou- až čtyř-tisícovky, pískovcové skály a sněhové čepičky. Do údolí nás předjíždí cyklisté, zatímco my v úzkých serpentýnách brzdíme i očima.

Col d´Izoard

Chateau Queyras

Na 264. km si autíčko konečně oddechne. Přijíždíme úzkou silnicí mezi skalami k Chateau-Ville-Vieille. Malá tichá vesnička, o turistech svědčí jen foto-tabule s otvory na hlavy. Nad cestou a vesnicí se tyčí skála a na ní nádherný hrad Chateau Queyras. Dá se k němu dostat, ale dovnitř ne. Večer je navíc pěkně osvětlený.

Hrad na skále – Chateau Queyras

Kemp Chateau-Ville-Vieille

Kemp je schovaný v borovicovém lese. Paní domácí mluví i česky, je úžasná. Zapisuje si vše, co řekneme i s překladem. U recepce je wifi zdarma, WC a sprchy, venku koryta na umývání nádobí. Vedle je venkovní hřiště a kousek dál ohrada s oslíky. Jsou přítulní, jen ohradník kope. Tom se nahnul a dostal malou ránu do rtu.

Vyfoťte se v Chateau-Ville-Vieille

Ráj i pro Čechy

Máme stan vedle fajn Čechů (2 páry a malá Eliška). Večer přijíždí i český autobus, zajíždí dozadu, vidíme se jen někdy v umývárně. I proto domácí umí česky, sem tam přijedou dvě české cestovní kanceláře. V celém kempu je 1 český autobus, my a sousedi, a pak asi 5-10 francouzských karavanů. Přesto tu máme perfektní soukromí, každý si může najít místo, aby na nikoho neviděl.

Queyras
Rozpočet na den (při 1 € ≈ 28 Kč):

Ujeto: 264 km                                                                    
Benzín celkem: 14,98 l ≈ 700 Kč                       
Kemp: 339


Do Queyrasu do Chateau-Ville-Vieille – 2. část

Pro interaktivní mapu tohoto dne na Google klikněte ZDE. 

Fotogalerie Francie ke Quyerasu je TADY.

Předchozí stránka Následující strana
error: Obsah je chráněn!!