Francie přes vrcholy Savojských Alp (1. část)

Sušení

Pondělí, 4. den: Všechno máme promočené, na stanu leží vrstva krup. Jižněji už prosvítá sluníčko. Stavíme na parkovišti u cesty kousek za Albertville u Saint-Vital. Máme před sebou výhled na zasněžené vrcholky hor, vedle šumí divoká řeka. Na dřevěných stolech a lavičkách sušíme stan, spacáky a všechno ostatní. Fouká vítr, aspoň to rychleji uschne. Než se naobědváme, balíme a pokračujeme do Rhónských Alp (Rhône Alpes).

La Grange an Fréne

Dvoutisícovky

Jedeme mimo dálnice a dneska autíčko dostane pořádně zabrat. Ale zase bychom se nedostali k tomu nejkrásnějšímu, co jsme kdy viděli. Stoupáme výš a výš, do neskutečných zatáček a kopců. Čekají nás 3 kopce s nadmořskou výškou kolem 2000 m a po nich vždy hluboká údolí. To ale dopředu netušíme, doufáme, že to každou chvilku skončí. Nakonec to trvá až ke kempu.

Rhónské Alpy (Rhône Alpes)

Autem v Savojských Alpách

Nahoru dostává zabrat motor, spojka a skoro celé auto, dolů zase brzdy, dost smrdí. Autíčko parádně drží a Marek jako řidič je skvělý, zvládá to bravurně. A ty nádherné hory, neskutečné. V Savojských Alpách (Savoie), které jsou částí Rhône Alpes, se pár dní zdržíme. Mít víc času, stály by za to celé týdny.

Savojské Alpy (Savoie)

Col du télégraphe

V těchto kopcích se pojede Tour de France, na každém kousku je monumentální cyklistická ozdoba. Po 170 km dojíždíme na kopec Col du télégraphe s nadmořskou výškou 1566 m n. m., velké parkoviště, lidí málo a je na co koukat. Mají tu zajímavý ekologický záchod, takovou kadibudku, voda je stahovaná z kopců, odpad se v budce přímo přeměňuje na hnojivo. Vychytávek je více, ale náš překlad z francouzštiny není nic moc.

Col du télégraphe

Valloire

4 km pod vrcholem v městečku Valloire bereme benzín (46,70/litr). Do těch kopců to bude jistější. Pumpa je 24-hodinová, bez obsluhy. Vkládáme kartu, cvakáme limit a bereme benzín, ale lístek nevyjíždí a karta se neruší. Zpovzdálí sledujeme nějakého pána, ten je dost nervózní, stále po nás pokukuje. Asi má strach, abychom ho neokradli. Omluvili jsme se a anglicky se snažili vysvětlit naši situaci. Ukazuje nám, že se karta musí znovu vložit. Uf, lístek, nula na stojanu, tak jsme spokojeni.

Kolo připravené na Tour de France

Benzín celkem: 14,98 l ≈ 700 Kč
Rozpočet na den na další stránce.

Pokračování tohoto dne je na následující stránce.

Z Camping la Grango an Fréne Caravaning do Queyrasu – 1. část

Pro interaktivní mapu celého dne na Google klikněte ZDE.

Fotogalerie Francie ke Queyrasu je TADY.

Předchozí stránka Následující stránka

error: Obsah je chráněn!!