Úvod

Na začátek pár slov, proč zrovna tento web.

Předem musím říct, že se neplacatíme u moře, bazénu, v hotelu a tak, je to pro nás nuda. Máme rádi hory, přírodu ve jménu kochání, turistiky a cykloturistiky. Cestujeme zatím jen po Evropě a je stále, co poznávat. Navíc, aspoň to není tak daleko (většinou).

S cestovkou

Kdysi jsme jezdívali jako většina lidí na dovolenou s cestovkou, vše bylo nachystané (ubytování nebo aspoň plac na stan, částečně jídlo, průvodce, mapky, poplatky zaplaceny, doprava, …). Prostě paráda. Ale časem jsme zjistili, že to ubírá na kráse přírody, klidu i vlastní svobodě.

Koločava

V roce 2013 jsme navštívili Ukrajinu s pohodovou cestovkou (jezdí na mírně drsnější místa, proto osloví hlavně pohodové lidi). Tenkrát jsme netušili, že tím naše éra cestovek asi končí. Bylo všechno krásně nachystáno, ale taky všechno na povel. Navíc osobní tempo každého se musí přizpůsobit organizátorům, což je někdy tolerantně moc pomalé, a jindy zase akčně moc rychlé. Ohledy se neberou.

Bez cestovky

V roce 2014 nás pozvala kamarádka do Španělska za svou novou rodinou. Nezbylo než poprvé naplánovat cestu na vlastní pěst i dalšími zážitky. Nic tak extrémně emočně silného jsme v cestování dosud nezažili. Museli jsme se na sebe 100 % spolehnout, což lidi opravdu sblíží. Děláte si, co chcete, vše se dá přizpůsobit počasí, náladě i únavě. Byla to bomba! To stačilo k rozhodnutí, že začneme plánovat, jen do ciziny musí být nové auto, jinak už nám to naše v cizině odstaví. Takže s menší pauzou, jsme v plánování pokračovali. Nachystat delší cesty je opravdu na dlouho, většinou to průběžně trvá půl až jeden rok.

Pro čtenáře

Doufám, že Vám tento web přinese inspiraci, třeba jen na přečtení nebo prohlédnutí fotek. Slyším od spousty lidí, že by tak taky jeli, ale nemají čas nebo to neumí naplánovat. Proto bych ráda celou cestu popsala průběžně i turisticky, s noclehy, zajímavými místy, která jsme projeli, trasou auta, včetně naší kalkulace, důležitých informací, i mapek. Třeba se to někomu bude hodit.

Budu ráda za Vaše zkušenosti na mém e-mailu, pokud někdo použijete naše plány pro svou cestu, třeba jen částečně. Jsme zvědaví, co se změnilo a jaké máte postřehy Vy? Pěknou cestu (nebo aspoň snění).

Předchozí stránka Následující stránka

error: Obsah je chráněn!!