Německem k Bodensee

Poslední nákup za Kč

Sobota, 2. den: Do Německa máme kousek, ještě poslední levný nákup v Čechách. Dovolená začíná opravdu slibně, ani jsme pořádně nevyjeli a Tomovi se oddělily sandály od podrážek. Včera vypadaly dobře, ale dneska se jim už chodit nechce. Tak rychle koupit a vyrazit. Potřebujeme ujet co nejvíce kilometrů přes Německo ke Švýcarským hranicím. V Prachaticích jsme nabrali poslední český benzín, kapalinu do ostřikovačů, a tradá.

Bez bot

Milá silniční kontrola

Už dlouho jsme se před cestou obávali kontroly policie, staré auto, sice zkontrolované, ale přece jen v Německu a v cizině se to moc nenosí. Narážíme na kontrolu ještě před hranicemi ve Volarech (naštěstí to byla jediná, která nás za celou dobu potkala). Doklady jsou zahrabané vzadu, tak musíme celou kupu věcí při otevírání dveří přidržovat, aby nevypadly ven. A už slyšíme: „Kam jedete? Do Španělska? S tímto? Jste jak Čuk a Gek. Tak nám ukažte doklady, ať máte jistotu, že jste je nezapomněli. A jeďte.“ Jejich úsměvy, naše zamávání, a konečně na hranice.

Dobří hlídači

Německé dálnice

Německo nemá zatím dálniční poplatky pro osobní auta, tak frčíme rychle po dálnici. Dopoledne se nějak rychle překulilo. Chvilku po nájezdu na německou dálnici za Pasovem (Passau) už máme hrozný hlad. Parkoviště jsou velká, sedíme na lavičce a obědváme z našich zásob. Cesta dál je sice rychlá, ale moc neubíhá, není vidět na krajinu a není se čím zabavit. Za to kilometry utíkají hladce, dálnice jsou přehledné a žádné díry.

Drahý benzín a děsné WC

Kousek za Mnichovem (München) máme najeto přes 400 km, bereme benzín v Inning Am Ammerseeg, vychází na 45 Kč za litr. Ve Švýcarsku by měl být benzín ještě dražší, tak doplňujeme plnou nádrž. Odpočinek na parkovišti přichází vhod, ale WC … . To je děs, smrad a slušně řečeno hromady exkrementů. Zvedá se nám žaludek, tak hledáme místo v poli. Takovou hrůzu jsme v ČR opravdu ještě neviděli.

Engen – Kemp Sonnentor

Konečně sjíždíme z dálnice a otevírá se nám pěkné okolí Bodamského jezera (Bodensee). Nacházíme kemp v Engenu za jezerem. Závora je dole, auto by neprojelo. Jdeme dovnitř a hledáme někoho, kdo nás ubytuje. Po dlouhé době nacházíme hlídače, který nás pustí dovnitř, zaplatit máme prý zítra. Je to jeden z mála kempů, který má sprchy zadarmo, a navíc s teplou vodou. Co nás překvapilo, že kromě sprch a WC tam byly i uzavřené boxy s umyvadly.

Camp Sonnentor

Stan a zvěř

Lije, stavíme stan na etapy v pauzách, kdy je déšť trošku menší. Jinak se ukrýváme v autě, snažíme se poskládat vnitřek stanu a nahodit na to nepromokavou plachtu. Konečně stan stojí i bez velkého promočení. Počasí se umoudřilo až při soumraku. Kolem stanu nám proběhla veverka a liška, opravdu tu lišky dávají dobrou noc.


Camp v Engenu
Rozpočet na den (při 1 € ≈ 28 Kč):

Ujeto:  646 km
Benzín celkem: 45,6 l ≈ 1 828 Kč
Kemp: 364 Kč
Jídlo: 135 Kč
Jiná útrata: sandále, kapalina do ostřikovačů 378 Kč

Z ČR do Engenu

Pro interaktivní mapu tohoto dne na Google klikněte ZDE.

Fotogalerie pro Německo a Švýcarsko je TADY.

Předchozí stránka Následující stránka

error: Obsah je chráněn!!