Leucate u moře

Před branou La Franqui

Pátek, 8. den: Ráno nikde nikdo, brána je zavřená. Otevírací doba kempu je od 9 h, ale pracovní doba se nedodržuje. Čekáme strašně dlouho, sluníčko pořádně zatápí. Tom se nudí, nachází v plotě malou díru, tak se jde po kempu porozhlédnout. Recepce se otevírá skoro v 11 h, slečna mluví dobře anglicky. Máme si vybrat plac a dojít jí místo nahlásit. Tom je někde za plotem, tak ho neřešíme, platíme bez něho. Vybíráme místečko vzadu u velkého valu.

Čekání na otevření kempu

Příliv za valem

Vylézáme na val, za ním je vidět moře, dvě velké zátočiny s pískem. Moře se zdá daleko, ale je na dojití. Jakmile přijde příliv, máme najednou moře do deseti kroků. Stavíme stan ve stínu stromu, dáváme si oběd a hurá k moři. Za 2 h po příjezdu stoupá voda za valem na tolik, že se k moři brodíme. Půda je tvrdá, dále pokračuje ostrý písek, měkne až u vln. Nacházíme plno mušlí, nádherných a obrovských. Delší cesta nám hledáním a sbíráním utíká rychleji.

Pláž La Franqui, odliv

Lví záliv (Golfe du Lion)

Docházíme k moři, jsme nadšeni. Vlny obrovské a skoro žádní lidé. Do vody jít nemůžeme, výšku vln odhadujeme 1-1,5 m, místy i vyšší. Kitesurfing si tu všichni užívají ve velkém, vítr, vlny, vylidnění. Pořád se mažeme, ale nestačí to, kůže je po chvilce do ruda. Tom staví hrad z písku dál od vln a hodně do výšky. Vydrží pár hodin, je vidět od kempu po přiblížení foťákem.

Kate rozjezd

Psí salta

O zábavu se nám stará border kolie. Chce, abychom jí házeli písek, chytá ho a dělá při tom salta. Tom hází k nám a baví se, když kolie po nás skáče. Jednou ze salta doskakuje Markovi na nohy zezadu, leknutí pro oba, pes se vzpamatovává dříve. Marek písek vykopává do výšky, pes i Tom jsou nadšení. Další milé štěně nás čeká u stanu, dovádí sousedům u karavanu.

Za hozeným pískem

Pláž u La Franqui

V pozdním odpoledni jdeme po pláži do městečka La Franqui. Kousek před městečkem je pláž, konečně se můžeme vykoupat. Marek „studenou“ vodu odmítá. S Tomem skáčeme do obřích vln, dole je silný spodní proud, máme co dělat udržet se u břehu. Marek nás filmuje, no na kameře se objevují cizí vnady. Omlouvá ho silný vítr, rychle sbírá věci s kamerou zapnutou, tak tam někdy vletí i „nechtěné“ záběry. Velký vichr v nárazech může i za humorné situace.

Pláž u La Franqui, skály Chemin des Forts

Městečko La Franqui

Celou cestu, již od našeho kempu směrem na La Franqui, jsou po pravé straně vidět nádherné přímořské skály Chemin des Forts. Na nich se tyčí zřícenina Redoute de la Franqui.U městečka přechází pláž do betonu s lavičkami. Potkáváme mladíka ze včerejška, dáváme si pizzu v jeho rodinném podniku. Marek si přidal i trošku ostřejšího oleje. Pizza byla výborná, jen zdola trochu připálená, ale zajímavou chuť to nezkazilo. Jako zákusek kupujeme Tomovi výbornou čokoládovou zmrzlinu. 1 kopeček odpovídá třem velkým našim a chuťově je nepřekonatelná.

Městečko La Franqui
Rozpočet na den (při 1 € ≈ 28 Kč):

Ujeto: 0 km                                                             
Procházka: 6,5 km
Kemp: 373 Kč
Jídlo: 280 Kč

La Franqui + pláž

Pro interaktivní mapu tohoto dne na Google klikněte ZDE. 

Fotogalerie pro La Franqui je TADY.

Předchozí stránka Následující strana

error: Obsah je chráněn!!