Kemp La Franqui

Velké bagety i mušle

Sobota, 9. den: Ráno si kupujeme na snídani v pevném stánku výborné křupavé bagety, k tomu česká paštika z našich zásob. Moře má dnes menší vlny, ale i tak stále dost velké. S Tomem se koupeme v úrovni kempu, za tou velkou zálivovou plochou. Taťka nás jen pozoruje a sbírá krásně mušle. Stavíme hrad s opevněním, aby dlouho vydržel, část hradu přežila i příliv.

La Franqui – kemp

Spáleniny a zábava

Odpoledne se brodíme opět k moři, spálení je děsné, hodně bolí každý dotek. Jdeme zakrytí, bolí i ta trika na těle, noc byla bolestivě úmorná. Tom jde do vody jen jednou, pak prý mrzne, to dělá ta spálená kůže. Blbne raději se psem, honí se spolu na kraji moře ve vlnkách. Potom zahrabáváme Toma do písku, trčí mu jen hlava a pes ho olizuje. Písek chladí, nějaký pes blízko, tak je Tom v sedmém nebi.

Moře u La Franqui

Kemp La Franqui

Kemp je rozdělený stromy a keři na samostatné plochy pro 3-4 velké stany nebo karavany. Společné sprchy jsou oddělené boxy, snad trocha soukromí bude. WC mají sice samostatně, ale lidi ve Francii to neřeší, všichni jdou tam, kde to mají blíž. Potřebujeme si nabít mobily, tak platíme 20 eur zálohu na půjčení zásuvky, vrací se pak při odjezdu. Dnes začíná sezóna, připlácíme 5 eur (140 Kč) za noc, mají letní sezónu jinak než my.

Plac v kempu La Franqui

Cikády

Máme stan pod stromy plnými cikád, jsou opravdu hlasité. Sem tam nějaká spadne na zem, jsou velké a celkem pěkné. Sledujeme, jak jim to u zadečku kmitá a jak vyluzují zvuky. Naštěstí v noci je klid, nebo my tvrdě spíme unaveni po slunném dni díky rudé kůži.

Cikáda

Francouzští sousedé

Máme velmi příjemné francouzské sousedy, bavíme se anglicky, teda já, Marek se jen usmívá (maskovací manévr, že řeči neumí). Trochu se zapojuje i Tom, konečně, většinou se drží opodál, taky se mu mluvit anglicky nechce. Nakonec dostává za povídání malou odměnu, francouzské bonbony na ochutnání. Taky dáváme ochutnat naše zase jejich dětem. Tom je ale nejspokojenější v blízkosti jejich psa.

Mraky nad La Franqui

Stan a nádobí po česku

Tento den se toho zase tak moc nestalo. Ale i tak se náš český trampský původ pozná z daleka. Všichni přespávají v karavanech, kolem nich mají postavené takové menší pokojíčky. Jen my a výjimečně Holanďané máme stan (my teda nejmenší). Většinou vaří na vařičích v mnoha hrncích a k tomu grilují. Umývat nádobí chodí s několika velkými lavory plnými talíři, hrnci, miskami, … . A my? Jeden ešus, 3 větší misky a 3 lžíce, a někdy 3 hrníčky. Aspoň toho není tolik :-).

Klidné stanování v kempu La Franqui
Rozpočet na den (při 1 € ≈ 28 Kč):

Ujeto: 0 km                                                            
Kemp: 512,50 Kč
Jídlo: 62 Kč

Fotogalerie pro La Franqui je TADY.

Předchozí stránka Následující stránka
error: Obsah je chráněn!!