Francie, Španělsko

Naše první samostatná třítýdenní cesta vedla do Španělska, vlastně jen na sever do Katalánska. Většinu dovolené jsme ale trávili ve Francii, v Německu jsme přespali jednu noc a Švýcarskem jsme pouze projížděli. Zažili jsme pro nás plno nových věcí, třeba uragán, etapu Tour de France, pláž s obrovskými vlnami bez lidí, a spoustu dalšího. Nejhorší pro nás byla závada na autě a nechuť některých Francouzů mluvit anglicky. I přes „malé velké“ potíže to byla naše nejnádhernější dovolená.

Kamarádi přilétají

Kamarádi z Katalánska

Kamarádka Evka se našla s manželem ve Španělsku. Vždy, když k nám dojeli, povídali jsme o jejich domově a ve snech jsme cestu k nim plánovali, jen k cestě jsme se neodhodlali. Přišlo to, až se Evka v roce 2014 stala mamčou, na malou Katerinku se přece podívat musíme. Tak teda začínáme plánovat. Cesta je dlouhá, tak ji rozdělíme na kousky se zastávkami v horách, abychom si to pořádně užili.

Naše auto ve Francii

Balíme

Máme úžasnou starší škodovku – poslední typ Felicie. V Čechách jezdí o sto šest, ale ujet jedním tahem skoro 5 000 km, to bude zajímavá zkušenost. Jedeme tři, moje maličkost, manžel Marek a třináctiletý syn Tom. Nemáme vozík, rakev, ani nic jiného. Máme jen představu, že tyto země jsou dost drahé a nevíme, jestli bude někde jídlo na koupení v trošku přijatelné ceně. Tak raději balíme jídlo na celé tři týdny, všechno se dá vymyslet, jen pečivo určitě nevydrží, to budeme muset kupovat. Na spaní máme malý stan (opravdu malý, pro 2-3 osoby), spacáky a karimatky. Jídlo a spací potřeby zabírají skoro celé auto, tak omezíme oblečení, naštěstí nás čekají asi dost horké dny.

Cesta stručně

Naše cesta začala kousek od Břeclavi, přejeli jsme přes Německo kolem Bodamského jezera, dále přes Švýcarsko do východní a jihovýchodní Francie. Francie má úžasná pohoří, takže tam se zdržet musíme (stejně jsme stihli jen malý kousek z ní). Nejvíce nás zaujal národní park Queyras, je to opravdu přírodní skvost. Ale více už den po dni na dalších našich stránkách. Prožijte kousek s námi.

Hrubý nástřel cesty do Španělska přes Francii, Německo a Švýcarsko
Hrubý nástřel cesty zpět (bez Švýcarska)
Předchozí stránka Následující stránka

error: Obsah je chráněn!!