Collette de Gilly, Queyras (2. část)

Hlídací ovčáčtí psi

(Středa, 6. den:) Přicházíme na pastviny, všude kolem je plno ovcí. Hlídají je velcí ovčáčtí psi. Strašlivě štěkají, část smečky se řítí proti nám, jejich boss cení zuby. Snažím se k nim klidně promlouvat, a funguje to. Očichávají si nás, ten hlavní se drží dál, asi přehled. Doprovázejí nás se štěkotem celou stezkou přes jejich území. U lesa se zastavují, ale štěkot slyšíme ještě hodně dlouho.

Pastviny nad La Monta

Pod vrcholkem Collette de Gilly

Procházíme les zbarvený do červena, před nám se zvedají skály s velkými balvany a na konci nás čeká skoro kolmá stěna. Moje kolena to nedávají a Tom už má taky dost (kameny mu sahají i po ramena). Rozdělujeme se, my s Tomem čekáme ve stínu lesíku a Marek pokračuje dál ke Collette de Gilly. Je blízko vršku, ale dál by chtělo lezeckou výbavu, tak to taky otáčí. Sem tam se ozývají nějaké zvuky, doufáme, že to není dravá zvěř.

Collette de Gilly

„Divá“ zvěř

Zpátky opět kolem zvířat. Jdu zase první a Marek na konci. Tentokrát to není dobré krytí. Jeden pes jde dlouho za námi, těsně Markovi za zadkem. Přiběhli další 4 psi, ten hlavní bez ustání štěká. Naštěstí nás jen vyprovází na konec mýtiny. Zvířat jsme dnes potkali dost, ale i přes nepříjemné chvilky se nám nic nestalo. Uf.

Pastevečtí psi

Auto nevydrží věčně

Dojíždíme do kempu, autíčko divně přede. Marek ho celé obhlíží, díra ve výfuku, těsně za svárem. ÚAMK nám nepomohou, jen odtahují, to zatím nepotřebujeme. Voláme kamarádovi do Čech, co nám auto prohlížel, prý je vše v pořádku a auto vydrží. Tak doufáme! Hrajeme badminton, kocháme se noční oblohou plnou hvězd bez světelného znečištění. Vše s klidnou hlavou, to nevíme, co nás čeká druhý den.

Netřesk

Rozpočet na den (při 1 € ≈ 28 Kč):

Ujeto: 36 km                                                          
Túra: 18 km
Kemp: 339 Kč
Jídlo: 156 Kč

Collette de Gilly túra – mapa

Pro interaktivní mapu této trasy na Google klikněte ZDE.

Collette de Gilly túra – převýšení

Fotogalerie pro Německo a Švýcarsko je TADY.

Předchozí stránka Následující stránka

error: Obsah je chráněn!!