Collette de Gilly, Queyras (1. část)

Ráno v Quyerasu

Středa, 6. den: Zůstáváme další jeden den v Chateau-Ville-Vieille. Sousedi odjíždí, my snídáme ovesnou kaši z Lídlu. Už jsme jich vyzkoušeli plno, ale ta je nejlepší. Jen zalít horkou vodou a je hotovo. Na horách se pomalu rozpouští opar a sluníčko začíná hřát. Vyrážíme kousek autem, abychom se přiblížili dalším horám.

Quyeras, výhled na Itálii

Nákup v Le Brasq (před Ville-Vieille)

Hodně brzy ráno jezdí do kempu pekař s čerstvým pečivem. Budí nás jeho zatroubení, než se vyhrabeme ze spacáku, je pryč. Poučení pro příště, pečivo musíme objednat dopředu, nechají ho na recepci. Ve vedlejší vesnici Le Brasq, jen 0,5 km je obchod s potravinami. Kupujeme jablka, nektarinky, cukr (zapomněli jsme ho vzít na puding, je to naše nenáročná, častá snídaně) a pohledy. Ani to není drahé, čekali jsme větší ceny.

Housenka

Psík v Ristolas

Ristolas chceme zaparkovat, všechna místa jsou soukromá. Zastavujeme jen, abychom se porozhlédli, ale nic tu není. Malý pejsek kolem nás poskakuje, pohladit se však nenechá. Sbírá kamínky, hlavou ukazuje, ať mu ho hodíme. Chytá je jen ze vzduchu, ze země ne, to raději přinese jiný. Marek nadšený není, má psy rád, ale už je nehladí. Nedávno ho 3 psi napadli, jeden i stiskl. Teď se jim vyhýbá obloukem. Při odjezdu musíme dávat pozor, pejsek je hyperaktivní a běhá pod kola.

Výhled na Ristolas

La Monta

Na .. km nacházíme malé parkoviště v La Monta, skoro u hranic s Itálií. Už tady dole jsou nádherné výhledy. Nebe se rychle mění z obláčků na černé mraky a zase zpět. Na rozcestníku jsme si vybrali túru dlouhou 18 km, směrem na Collette de Gilly. Jdeme po louce s vysokou trávou. Kromě květin, a brouků, jsou tu i otravní komáři. Vidíme na kameni hada, tak musí být ostražití. Je výheň a slunit se jich tu může dost. Naštěstí to přecházíme bez úhony.

Kostelík La Monta
Rozpočet na den (při 1 € ≈ 28 Kč):

Ujeto: 36 km                                                          
Túra: 18 km
Kemp: 339
Jídlo: 156

Z Chateau-Ville-Vieille do La Monta

Pro interaktivní mapu cesty autem na Google klikněte ZDE.

Fotogalerie pro Collette de Gilly je TADY.

Pokračování tohoto dne na následující stránce.  

Předchozí stránka Následující stránka

error: Obsah je chráněn!!